Eventy

Poniżej znajduje się lista najciekawszych zbliżających się eventów.

IV Praski Przegląd Teatralny – 25-30 sierpnia, Teatr Wytwórnia

Podczas tej imprezy teatralnej, wystąpią polscy artyści oraz Teatr Tańca Aleph z Włoch. Zaprezentują układ choreograficzny przygotowany przez Paolę Scoppettuolo. W ramach eventu odbędą się warsztaty tańca współczesnego. Atrakcją będzie też koncert grupy Polpo Motel, prezentacja sztuki użytkowej i czynne lodowisko.

VI Festiwal Kultury Żydowskiej „WARSZAWA SINGERA” –  29 sierpnia – 6 września,  Teatr Żydowski, Austriackie Forum Kultury, Synagoga im. Nożyków i inne miejsca

Festiwal popularyzujący kulturę żydowską. 30 sierpnia planowana jest impreza plenerowa przed Teatrem Żydowskim. Poza tym będzie można uczestniczyć w koncertach, spektaklach, spotkaniach z autorami i innych eventach. Festiwal zakończy się koncertem finałowym Lechaim na Próżnej w reżyserii Gołdy Tencer i Szymona Szurmieja.

Orange Warsaw Festival – 4-5 września, Plac Defilad, Warszawa

Druga edycja dużego muzycznego eventu. W zeszłym roku przyciągnęła ponad 35 tys. słuchaczy, okazując się dużym sukcesem. Tegoroczna zapowiada się jeszcze lepiej. Wystąpią m.in. MGMT, Groove Armada, N.E.R.D i Razorlight. Specjalny projekt przygotowuje Andrzej Smolik z goścmi: Emmanuelle Seigner, Victorem Daviesem i Gabą Kulką.

Warszawska Jesień – 18-26 września, Filharmonia Narodowa, Teatr Studio, Uniwersytet Muzyczny i inne miejsca

52. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej to okazja do zapoznania się z nowymi trendami muzycznymi. W programie przewidziane są opery elektroniczne, klasyka i wiele innych atrakcji. Jedną z gwiazd będzie Pierre Henry. Podczas eventu będzie można zapoznać się z dotyczącą muzyki elektronicznej ofertą edukacyjną z Polski i ze świata.

Dodaj komentarz