Instalacje teletechniczne na koncertach

Na pewno wielu z nas miało przynajmniej raz w życiu okazję do uczestniczenia w naprawdę dużym koncercie, odbywającym się chociażby na obiekcie sportowym o większych rozmiarach. Niewątpliwie jest to niezapomniane przeżycie, ale warto jest pamiętać o tym, że wszystkie te emocje jakie temu towarzyszą nie byłyby aż tak silne, gdyby nie rzeczy takie jak odpowiednie oświetlenie oraz nagłośnienie.

Wielu ludzi nie zdaje sobie nawet z tego sprawy, ale najróżniejsze instalacje teletechniczne wykorzystywane na takich koncertach muszą stać na naprawdę wysokim poziomie, aby mogło to być godne uwagi widowisko. Doskonałym przykładem są tutaj ogromne telebimy, jakie często zamontowane są na scenie. Obecnie są to przede wszystkim potężne ekrany LED, które sprawdzają się w tej roli tak dobrze, jak praktycznie żadne inne rozwiązanie tego typu – ich zastosowanie pozwala na obserwowanie tego, co dzieje się na scenie nawet osobom stojącym akurat daleko z tyłu. Nikomu nie musimy chyba nawet mówić o tym, jak wiele pracy trzeba włożyć również w przygotowanie odpowiedniego oświetlenia oraz – co najważniejsze – nagłośnienia.

Duży koncert nie jest tylko widowiskiem muzycznym – to także prawdziwa gratka dla każdego miłośnika techniki. To właśnie mnogość najróżniejszych technologii jakie wykorzystywane są przy tej okazji sprawia, że oglądanie takich koncertów na żywo jest tak niezapomnianym przeżyciem.

Dodaj komentarz